top of page

Zanim pojawię się u Was ...

Dzień ślubu jest niewątpliwie jednym z najważniejszych w Waszym życiu. Już od wielu miesięcy trwają nieustanne przygotowania. Dotyczą one całkiem oczywistych spraw, tj rezerwacja sali, wybór DJ’a, fotografa, a także poszukiwania idealnej sukni ślubnej i wyjątkowego garnituru.

W przeddzień wesela czeka Was mnóstwo pracy. Mimo, że wiele wyborów już podjęliście, to właśnie teraz, trzeba wszystko dopiąć na ostatni guzik.

Ślubny, poranny makijaż Panny Młodej i pastowanie butów Pana Młodego równają się z przygotowaniem mojego sprzętu.

Zaczynam od sprawdzenia poziomu baterii do lamp błyskowych, aparatów, go pro i drona. Po naładowaniu wszystkich, umieszczam je w lampach, pozostałe trzy pakuję do walizki. Lubię komfort, którego dostarcza mi ich zapas. Podobnie postępuję z bateriami do go pro i drona – po jednej do środka, reszta do walizki. Dwie baterie wkładam do aparatów, te dodatkowe trafiają do wyznaczonych przegródek.

Upewniam się, że wszystkie karty są sformatowane i gotowe do użytku. Uzupełniam nimi sprzęt, a pozostałe chowam do etui, które również zabieram ze sobą.


Umieszczam aparaty, obiektywy i lampy błyskowe w głównych komorach walizki. Dopakowuję żele korygujące balans bieli i modyfikatory światła. Uzupełniam zapas wcześniej rozdanych wizytówek i upewniam się, że mam legitymację uprawniającą do fotografowania ślubu kościelnego.

Statywy już czekają na mnie w samochodzie.

Pora zadbać o równie ważny element, którym jest mój wygląd. Prasuję koszule i spodnie, szykuję pasek i buty na jutrzejszy dzień. Jeden komplet, składający się z zapasowej koszuli i spodni, zawsze mam przy sobie. W końcu: Przezorny zawsze ubezpieczony. Pamiętam również o szelkach, które ułatwiają mi korzystanie z dwóch aparatów i

posiadanie ich zawsze pod ręką.

Dlaczego decyduję się na dwa aparaty?

Korzystam z kilku obiektywów, jednak najczęściej wybieram te o ogniskowych 28mm i 50mm. Dzięki dwóm aparatom mogę używać ich zamiennie, bądź dostosować do okoliczności i miejsca.

Posiadanie dwóch aparatów jest przede wszystkim bezpiecznym rozwiązaniem. Uszkodzenie jednego, nie uniemożliwi kontynuacji zlecenia. Dzięki czemu pozostaję profesjonalny, zapewniam komfort Wam i samemu sobie.


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page